piątek, 23 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3346111
Dzisiaj: 619
IP: 3.237.186.116

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Zwiedzanie wystawy "Gabinet dra Troczewskiego" w Muzeum Regionalnym w Kutnie
28 listopada uczniowie klasy II TZ technik hotelarstwa, pod opieką wychowawcy p. Beaty Michałkiewicz, obejrzeli wystawę poświęconą patronowi naszej szkoły ,,Gabinet dra Troczewskiego. Lekarze kutnowscy w XIX i na początku XX wieku.” Wystawa czasowa umieszczona w Muzeum Regionalnym w Kutnie prezentuje dorobek doktora Antoniego Troczewskiego jako lekarza – społecznika. Na przykładzie zgromadzonych eksponatów młodzież mogła zobaczyć, jak wyglądało lecznictwo kutnowskie na przełomie wieków. Istotną częścią wystawy jest aranżacja gabinetu Troczewskiego z początku XX wieku. Gabinet wyposażony jest w meble z epoki i narzędzia lekarskie, które zostały wypożyczone od rodzin znanych kutnowskich lekarzy.
autor: Karolina  2018-11-29        Skomentuj 3

Szkolny Konkurs Ortograficzny
28 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Celem rywalizacji było zmotywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim oraz doskonalenie poprawności pisowni pod względem ortografii. W konkursie wzięło udział 12 uczniów: Katarzyna Tworus z kl. II TZ terminale, Sandra Łukaszewicz z kl. II TZ hotel, Szymon Różycki z kl. III ZSZ kucharz, Natalia Śniecikowska, Monika Domżał i Karolina Surowiec z kl. IV TZ żug, Klaudia Wróbel i Paulina Kobrzyńska z kl. I TZ żug, Aleksandra Stawiak z kl. II B TZ żug, Aleksandra Jóźwiak z kl. III TZ term, Kacper Andrzejczak z kl. III TZ żug, Beata Szadkowska z kl. III TZ hotel Uczestnicy zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii w dyktandzie zatytułowanym „Niezwykła podróż”. Najlepsza okazała się Sandra Łukaszewicz z kl. II TZ hotel. Drugie miejsce zajął Szymon Różycki z kl. III ZSZ kucharz, za nim natomiast znalazła się Natalia Śniecikowska z kl. IV TZ żug. Laureaci konkursu będą reprezentować szkołę w VII edycji konkursu ortograficznego „O Pióro Starosty Kutnowskiego” (12 grudnia 2018 r.) oraz w XVII edycji konkursu „Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego” w Krośniewicach (11 grudnia 2018 r.). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy połamania piór.
autor: Karolina  2018-11-28        Skomentuj 0

UWAGA KONKURS!
autor: Mirek  2018-11-28        Skomentuj 45

Konferencja Turystyka w przyrodzie na UŁ
W dniach 16-17 listopada 2018 r. pani Beata Michałkiewicz uczestniczyła w konferencji naukowo – dydaktycznej Turystyka w przyrodzie, zorganizowanej przez Uniwersytet Łódzki - Wydział Nauk Geograficznych Miast i Turyzmu. Celem spotkania było przybliżenie zasobów i walorów przyrodniczych w turystyce, pogłębienie wiedzy dotyczącej osobliwości przyrody ożywionej i nieożywionej oraz możliwości ich poznania dzięki turystyce, a także omówienie udziału turystyki w jej ochronie. Zwrócono również uwagę na zagadnienia: ochrony przyrody w kontekście rozwoju turystyki, zmieniających się relacji pomiędzy turystyką a środowiskiem przyrodniczym, estetyki krajobrazu, chłonności środowiska naturalnego, zagospodarowania oraz wykorzystania zasobów naturalnych w celu odnowy i poprawy sił psychofizycznych.
autor: Karolina  2018-11-27        Skomentuj 0

Eliminacje szkolne do XI edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych - pod tym tytułem odbywać się będzie XI edycja Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas hotelarskich. Test, z którym musieli się zmierzyć, zawierał 30 pytań jednokrotnego wyboru. Obejmował zagadnienia z organizacji pracy w recepcji, podstaw hotelarstwa, obsługi konsumenta oraz wiedzy ogólnej o świecie hoteli. Największą wiedzą wykazały się uczennice : Natalia Rędzikowska z klasy II i Oliwia Pawłowska z klasy III TZ technik hotelarstwa. Przed dziewczętami przygotowanie do etapu okręgowego, który odbędzie się 4 stycznia 2019 roku w Warszawie. Za organizację etapu szkolnego odpowiedzialne były panie: Beata Michałkiewicz, Aleksandra Szymczak i Karina Karasińska-Pirowska.
autor: Karolina  2018-11-27        Skomentuj 66

"OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ"
Zakończyła się I EDYCJA AKCJI "OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ".
W dniach 29.10-23.11.2018 w naszej szkole zbieraliśmy pościel, ręczniki, koce, legowiska, podkłady oraz karmę dla zwierząt przebywających w schroniskach m.in. Felkowy Stryszek, 4 Łapy - Żychlin, Krzykosiaki.
Akcję zainicjowała uczennica kl. II a TZ żug Kaja Górska, w imieniu organizatora zbiórki Komendy Hufca ZHP Kutno. Na terenie szkoły w zbiórce pomagali członkowie SKC Caritas z opiekunem oraz uczniowie kl. IV TZ żug Martyna Karbowy i Mateusz Budniak.
Szczególne podziękowanie za współpracę podczas zbiórki należą się pani Justynie Kołeckiej za pomoc i udostępnienie pomieszczeń Biblioteki szkolnej.
Udało się zebrać łącznie: 13 kg suchej karmy, ok. 6 kg konserw i innej karmy oraz ok. 11 kg ręczników, kołder i kocy.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

autor: Mirek  2018-11-26        Skomentuj 0

Konferencja dla nauczycieli ze szkół zawodowych
Dnia 22 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej 30/36 odbyła się jedenasta konferencja dla nauczycieli ze szkół zawodowych i ogólnokształcących. Konferencja w tym roku nosiła tytuł „Żywność i żywienie w świetle współczesnej wiedzy - Produkty mleczne – technologia i rola w żywieniu”. W konferencji tej wzięły udział: Joanna Andrzejewska i Mariola Dębowska. Wykłady obejmowały zagadnienia związane z rolą mleka i produktów mlecznych w żywieniu człowieka, klasyfikację i charakterystykę produktów mleczarskich w Polsce i na świecie, rolę produktów mlecznych w dostarczaniu wapnia, a także prozdrowotne właściwości tłuszczu mlecznego. Wykłady poprowadzili pracownicy naukowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka: dr inż. Dorota Zaręba, dr hab. Małgorzata Ziarno oraz pani prof. dr hab. Grażyna Cichosz z Wydziału Nauki o Żywności z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.
autor: Karolina  2018-11-26        Skomentuj 0

Warsztaty tańca "SALSA"
Dnia 23 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole panią Sylwię Najberg - instruktora szkoły tańca RITMO LATINO DANCE AND FIT w Kutnie. Uczniowie klas: I i II TZ technik eksploatacji portów i terminali, II A TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy I Szkoły branżowej I stopnia kucharz oraz magazynier logistyk mieli możliwość poznać tajniki takich tańców jak salsa oraz zumba. Ponadto młodzież miała okazję ćwiczyć z wykorzystaniem stepów w rytmie tańców latino. Było to dla wszystkich świetne doświadczenie. W tym roku szkolnym są to pierwsze warsztaty taneczne dla młodzieży , w II półroczu planowane są kolejne. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Joanna Zielińska- nauczyciel wychowania fizycznego.
autor: Mirek  2018-11-26        Skomentuj 27

Szkolenie nauczycieli dotyczące opieki dydaktycznej nad stypendystami
W dniu 20 listopada 2018r. Monika Gasik i Mariola Dębowska uczestniczyły w spotkaniu informacyjnym dotyczącym opieki dydaktycznej nad stypendystami. Spotkanie to odbyło się w związku z realizacją przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego projektu pn. „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zagadnienia, które zostały omówione przez pracowników Departamentu Kultury i Edukacji to m.in.: – najważniejsze założenia dotyczące projektu, – rola i obowiązki nauczyciela – opiekuna dydaktycznego stypendysty, – Indywidualne Plany Rozwoju Edukacyjnego – istota, przydatne informacje, sposób wypełniania, – harmonogram działań w projekcie, – konieczność i sposób przesłania danych osobowych nauczyciela celem zawarcia umów zlecenia. Było to bardzo owocne spotkanie, które pozwoli lepiej zrozumieć poszczególne etapy realizacji projektu.
autor: Karolina  2018-11-21        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl