środa, 17 stycznia 2018
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja 2017
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2077911
Dzisiaj: 852
IP: 54.82.57.154

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Monika kolejny raz na podium...
Podium dla Moniki
W konkursie barmańskim Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2016 Polska edycja konkursu odbyła się w Starej Zajezdni Krakowie.                        
 W kategorii Młody Talent  naszą szkołę reprezentowała  Monika Wróblewska z kl. IV TZ- technik hotelarstwa. W konkursie należało:-  zaprezentować drinka własnej kompozycji na bazie calvadosu. -  przygotować  4 porcje   napoju  w  kategorii   short  drink w czasie 6 minut.Za przekroczenie limitu zawodnik otrzymywał 10 punktów karnych- przygotować dekorację  na oczach widzów ( fomuła open space ) - limit czasu 15 minut.- startować w konkurencji "blind test" Nasza zawodniczka zaprezentowała drinka Eveline.Monika w konkurencji blind test zdobyła maksymalna ilość punktów. Technika pracy została oceniona także wysoko, podobnie jak smak drinka. Nieco niższe oceny drink o nazwie Eveline zdobył za wygląd zewnętrzny i aromat.Ogólna liczba uzyskanych punktów decydowała o lokacie zawodnika.Monika nie zawiodła. W kategorii Młody Talent konkursu Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2016 zajęła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy. Wszystko wskazuje na to, że był to ostatni wstęp Moniki – ucznia szkoły gastronomiczno – hotelarskiej. Mamy nadzieję, że znajdziemy godnego następcę, chętnego do dodatkowej, mozolnej pracy, którego pasją będzie miksologia.
Monikę do konkursu przygotowała p. prof. Ewa Żydowo.
autor: Mirek  2016-02-09        Skomentuj 0

III festiwal Frankofonii
W dniu 5 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły w ramach III festiwalu Frankofonii obejrzeli komedię  Za jakie grzechy, dobry Boże? w reżyserii Phillippe'a de Chauverona, która  niejednokrotnie rozbawiała - może nie do łez, ale z kina wyszli z dobrym humorem. Istotą tego filmu był przekaz o tolerancji wobec innej kultury, religii  z naciskiem na akceptację związków mieszanych.
autor: Mirek  2016-02-08        Skomentuj 0

Tłusty czwartek
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła."
W dniu 04.02.2016r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie im. dr. Antoniego Troczewskiego tradycji stało się zadość. W takim dniu, jak Tłusty Czwartek, nie należy liczyć kalorii, tylko oddać się karnawałowemu zwyczajowi jedzenia pączków. Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich nauczycieli, kolegów i koleżanek pyszne pączki, którym nikt nie mógł się oprzeć. Usprawiedliwieniem dla wszystkich łasuchów może być przesąd, który mówi, iż kto nie zje pączka w Tłusty Czwartek, temu nie będzie się wiodło w życiu. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko bardziej przyłożyć się do lekcji wychowania fizycznego.
autor: Mirek  2016-02-08        Skomentuj 0

Zagrożenia – cyberprzemoc i dopalacze
Zagrożenia – cyberprzemoc i dopalacze
W dnach 2 i 3 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyły się kolejne spotkania uczniów klas pierwszych Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tym razem dotyczyły kwestii cyberprzemocy i zasad bezpieczeństwa. Aspirant Edyta Machnik uświadomiła młodzieży zagrożenia i skutki wynikające z niewłaściwego korzystania z cyberprzestrzeni.  Jak uniknąć  źródeł  i przejawów przemocy w Sieci? Jak uchronić się przed uzależnieniem od Internetu, dopalaczy i narkotyków? Jak zapobiegać różnego rodzaj zagrożeniom?  Na te zagadnienia aspirant Edyta Machnik zwróciła szczególną uwagę w czasie spotkań  z uczniami klas pierwszych TZ żug., TZ technik hotelarstwa, TZ kelner oraz ZSZ kucharz.
autor: Mirek  2016-02-04        Skomentuj 0

Certyfikat dla naszej szkoły
Certyfikat  dla  naszej szkoły
W dniach 16 - 23 października  przeprowadzono akcję edukacyjną - Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole w ramach VII edycji „Tygodnia chleba w szkole” - ogólnopolskiej kampanii Fundacji Dobre Życie.
Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w Troczewskim jako akcja o charakterze edukacyjnym i prozdrowotnym podobała się uczniom. Ciekawa i bogata  aranżacja ekspozycji z wykorzystaniem wieńców dożynkowych oraz dawnych naczyń i sprzętu służących do wypieku pieczywa cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Zwiedzający mieli możliwość degustacji szerokiego asortymentu pieczywa. W zajęciach warsztatowych aktywnie uczestniczyli uczniowie  naszej szkoły i Gimnazjum Nr 1 w Kutnie, którzy poznawali tajniki wypieku pieczywa mieszanego wieloziarnistego.
Wszystkie  podjęte działania spowodowały  przyznanie naszej szkole  certyfikatu przez Fundację Dobre Życie z Warszawy pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, potwierdzającego udział i zaangażowanie szkoły w projekcie.
autor: Mirek  2016-02-03        Skomentuj 0

Promocja
autor: Adam  2016-01-29        Skomentuj 0

Turniej Piłki Siatkowej
29. stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się po raz kolejny turniej dla gimnazjalistów. Tym razem był to Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych dla szkół gimnazjalnych z Kutna i okolic. Startowało 6 drużyn. Pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum w Strzelcach. Drugie miejsce dla Gimnazjum w Łaguszewie koło Łowicza. Trzecie miejsce dla Gimnazjum w Łaniętach. Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Ślebocka z Łaniąt, a najlepszym zawodnikiem Błażej Jóźwiak ze Strzelec.
Opiekunem drużyny zwycięskiej był p. Paweł Kacprzak.
 Galeria
autor: Mirek  2016-01-29        Skomentuj 0

Festiwal Frankofonii
Już po raz trzeci  w Kutnie, w dniach 1-5 lutego 2016r. będzie miał miejsce Festiwal Frankofonii, czyli święto języka francuskiego i wszystkich osób, które się nim posługują. W tym roku zostały zorganizowane cztery konkursy dla młodzieży szkolnej: konkurs wiedzy o Francji, fotograficzny, plastyczny i piosenki francuskiej. Będzie można również uczestniczyć w interesujących warsztatach dotyczących m.in. języka francuskiego, kultury, historii i oczywiście Frankofonii.

W czwartek, 4 lutego 2016r. miłośnikom piosenki proponujemy udział w koncercie francuskiej piosenkarki i aktorki Iris Munos "Jacques Brei – niezapomniane piosenki”, który odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury (bilety 10 zł, 30 zł).
W piątek, 5 lutego 2016r. w ramach cyklu ,,Francuskie kino z humorem” będzie można obejrzeć w KDK film ,,Za jakie grzechy dobry Boże”. O godzinie 18.00, w restauracji hotelu Rondo, podczas eleganckiej kolacji uświetnionej koncertem muzyki francuskiej, nasi uczniowie zaprezentują serwis francuski.

Festiwal Frankofonii patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Kutna.
autor: Mirek  2016-01-26        Skomentuj 0

Etap Okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
Dnia 13 stycznia 2016r. w Warszawie odbył się etap okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół hotelarskich z całej Polski. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań z zakresu wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego ,,Historia hotelarstwa”. Istotne znaczenie miała znajomość branży i aktualnej sytuacji na rynku hotelarskim i turystycznym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV TZ – technik hotelarstwa – Patrycja Ulężałka i Natalia Olczak, która zajęła 14 miejsce w Polsce na 329 uczniów biorących udział w eliminacjach ogólnopolskich.
Opiekunem była p. Beata Michałkiewicz.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-01-26        Skomentuj 0


 
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl