wtorek, 27 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3351787
Dzisiaj: 315
IP: 54.236.35.159

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Udział młodzieży w konferencji Turystyka-Rekreacja-Promocja w regionie
28 listopada 2017 r. uczniowie klasy I i III TZ technik hotelarstwa uczestniczyli w konferencji na temat TURYSTYKA – REKREACJA – PROMOCJA W REGIONIE, którego organizatorem był Urząd Miasta Kutno. Celem spotkania było prezentacja organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców działających w obszarze turystyki i rekreacji w Kutnie – Mieście Róż. Prezentując dobre przykłady współpracy międzysektorowej, przedstawiono efekty promocji miasta i regionu. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat budowania marki na bazie produktu lokalnego, łączenia działania ekonomicznego z zaangażowaniem społecznym, a także poznać narzędzia służące wypracowaniu własnego modelu biznesowego. Opiekunem grupy była p. Beata Michałkiewicz.
Galeria
autor: Karolina  2017-11-29        Skomentuj 23

Targi Logistyki Magazynowej w Łodzi 
autor: Mirek  2017-11-29        Skomentuj 0

Konkurs literacki „Świąteczny czas”
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs literacki „Świąteczny czas”. Swoje przemyślenia i doznania związane z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, obrzędami, czy rodzinną tradycją obchodzenia tego wyjątkowego czasu możecie ująć w formę prozatorską lub utwór liryczny. PRACE NALEŻY SKŁADAĆ DO 15 GRUDNIA 2017 R. U PANI JUSTYNY KOŁECKIEJ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ REGULAMIN KONKURSU 1. Proza lub utwór liryczny musi być tematycznie związany z okresem Bożego Narodzenia. 2. Forma prozatorska powinna być nie krótsza niż wydruk A-4, czcionka 12, odstęp 1,5, margines standardowy. 3. Forma liryczna nie może być krótsza niż 16 wersów. 4. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do 15 grudnia 2017 r., tam będą one kodowane, aby zapewnić bezstronność ich oceny. 5. Prace oceniać będą nauczyciele poloniści oraz nauczyciel bibliotekarz. 6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czasie ,,Jasełek”. 7. Prace o wyjątkowych walorach zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi, a także zaprezentowane na forum Szkoły. Organizatorem konkursu jest nauczyciel bibliotekarz - Justyna Kołecka
autor: Karolina  2017-11-29        Skomentuj 21

Turniej Maszyn Wiatrowych
W dniu 28 listopada 2017 roku nasza szkoła brała udział w Eliminacjach Regionalnych „VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” we Włocławku, które odbyły się w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. Naszymi reprezentantami byli uczniowie II kl. TZ - terminale: Bartosz Selder i Kacper Janusz pod opieką p. Mirosława Ziębińskiego.
autor: Mirek  2017-11-28        Skomentuj 31

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę” 2017
W naszej szkole do 7 XII będzie trwała akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Prosimy o przekazywanie darów: • odzieży, •zabawek, •książeczek, artykułów szkolnych, •środków czystości, •środków spożywczych o długotrwałej przydatności do spożycia oraz słodyczy. Dary przekazujemy opiekunowi Wolontariatu: p. A. Tondyrze-Plewie lub w wyznaczonych miejscach w szkole (sala A). Zapraszamy też do udziału w Kiermaszu Świątecznym w dniach 5-6 grudnia. Środki ze sprzedaży rękodzieł i ozdób świątecznych zostaną przekazane na zakup słodyczy w ramach akcji PDPZ 2017 r. Prosimy o wsparcie naszej akcji!
autor: Karolina  2017-11-28        Skomentuj 0

Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
27 listopada 2017 r. uczniowie klasy II Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa wzięli udział w I szkolnym etapie OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, przebiegającej pod hasłem: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, a honorowy patronat objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt, realizowany w naszej szkole od października do listopada, związany jest m.in. z przeprowadzeniem cyklu zajęć , w czasie których uczniowie zdobyli podstawowe informacje o historii ubezpieczeń, zasadach funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych, o prawach i obowiązkach ubezpieczonego i ubezpieczyciela, o skutkach braku ubezpieczeń oraz o obowiązkach ubezpieczeniowych związanych z rejestracją firmy. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 20 zadań. Trzy najlepsze uczennice: Paulina Konwerska, Weronika Mańczak i Oliwia Pawłowska zakwalifikowały się do II etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
autor: Karolina  2017-11-28        Skomentuj 0

Udział uczennic w konkursie polonistycznym
23 listopada 2017 r. o godz. Paulina Konwerska i Beata Szadkowska z kl. II TZ hotel oraz Kaja Górska i Wiktoria Kucharska z kl. I B TZ żug wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” zorganizowanym po raz dziewiąty przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie umiejętności uczniów, ale również popularyzacja i pogłębienie wiedzy o języku polskim. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski. Uczennice rozwiązywały test konkursowy składający się z pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz zwięzłej części opisowej. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone do dnia 31 marca 2018 r.
autor: Karolina  2017-11-25        Skomentuj 29

Wycieczka młodzieży do Łodzi
22 listopada 2017 r. uczniowie klasy I b żug i I hotel wraz z opiekunami: p. M. Dębowską, p. B. Michałkiewicz i p. M. Gasik uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Wzięli udział w warsztatach w Manufakturze Czekolady, obejrzeli film w Cinema City, a przede wszystkim odwiedzili hotel Andels. Jest to kolejna grupa młodzieży z naszej szkoły, która miała okazję podziwiać wystrój wnętrz i wyjątkową infrastrukturę tego hotelu. Obiekt ten wywarł wrażenie na uczniach pod każdym względem. Dziękując za możliwość wizyty w obiekcie, uczniowie klasy I b żug wręczyli oprowadzającym słodki upominek - mufinki, które upiekli na zajęciach technologii gastronomicznej pod okiem p. M. Gasik.
Galeria
autor: Karolina  2017-11-24        Skomentuj 0

Zajęcia nt. ubezpieczeń społecznych w Polsce
22 listopada 2017 r. uczniowie klas II TZ technik hotelarstwa oraz II TZ technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w zajęciach na temat ubezpieczeń społecznych w Polsce przeprowadzonych przez Panią Justynę Kaję – przedstawicielkę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi. Zajęcia realizowane są w ramach uczestnictwa naszej szkoły w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który w bieżącym roku szkolnym przebiega pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem programu jest upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W kolejnym etapie programu uczniowie klasy II TZ technik hotelarstwa wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Ubezpieczeniach Społecznych, która odbędzie się w poniedziałek 27 listopada 2017 r. Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Elżbieta Golis.
Galeria
autor: Karolina  2017-11-22        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl