wtorek, 27 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3351763
Dzisiaj: 291
IP: 54.236.35.159

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

OGŁOSZENIE - rekrutacja do projektu

autor: Mirek  2020-02-21        Skomentuj 12

Tłusty czwartek w naszej szkole
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło. W naszej szkole, jak zwykle, tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali nimi tych, którzy wykazali się wiedzą na temat tego święta oraz samych pączków. Te błyskawicznie znikały, co świadczy o tym, jak były pyszne!
autor: Karolina  2020-02-20        Skomentuj 0

„Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream 2020”
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Dr. Antoniego Toczewskiego w Kutnie po raz kolejny uczestniczy w projekcie edukacyjnym pt. „Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream 2020”. Jego celem jest rozwijanie pasji i zainteresowań kulinarnych uczniów. Zadaniem młodzieży jest przygotowanie dodatków, z którymi będą serwowane lody. W warsztatach uczestniczy 16 uczniów z klas II i III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. 19.02.2020 r. w ramach konkursu uczniowie przygotowywali desery lodowe. I miejsce zajęła Marika Dolatowska z klasy IIIa TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, na miejscu II znalazła się Marcelina Dzięgielewska z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły ex aequo Patrycja Jędrzejczak z klasy IIIb TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Julia Pakulska z klasy IIIa TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Ponadto uczniowie „Troczewskiego” wspólnie przygotowali kreatywny deser lodowy pt. „Zjawiskowe lody Schöllera podane z musem buraczano-wytrawnym i sosem jarmużowym w towarzystwie lodowo-zielonego kłębka otulonego tasiemką pietruszkową”. Receptura wraz ze zdjęciem została wysłana do organizatorów i nasza szkoła jako jedyna spośród 44 biorących udział w rywalizacji została doceniona przez jury. Nagrodą jest wycieczka na Targi EXPO Sweet do Warszawy 26 lutego 2020 r., na którą młodzież uda się z koordynatorem projektu - panią Emilią Durką. Należy nadmienić, że koszty związane z wyjazdem pokrywa producent lodów Schöller. Przed nami kolejne wyzwanie. Może nas odwiedzić ambasador lodów – Kurt Schöller! Warunkiem jego wizyty jest jednak nakręcenie filmiku promującego te przepyszne lody. Liczymy na Waszą kreatywność!
 
autor: Karolina  2020-02-20        Skomentuj 0

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów
18 lutego 2020 r. w auli Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy IV Technikum Zawodowego - technik żywienia i usług gastronomicznych - Kacper Andrzejczak. Stypendia wręczali: I wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk i łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. "Otrzymanie takiego stypendium to bardzo duże wyróżnienie. Jesteście elitą wśród uczniów w województwie łódzkim, a także przyszłością naszego narodu" - powiedział Karol Młynarczyk. Były też podziękowania, gratulacje, ale przede wszystkim życzenia sukcesów w dalszym życiu zawodowym i prywatnym. Podkreślano dużą rolę rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół w procesie edukacyjnym młodzieży. Zdaniem Grzegorza Wierzchowskiego talent jest podstawą, ale najważniejsza jest praca i zaangażowanie. Kacprowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na egzaminie maturalnym i przy wyborze drogi życiowej.
autor: Karolina  2020-02-20        Skomentuj 0

Obchody rocznicy wybuchu powstania styczniowego 1863 r.
W dniach 27 stycznia-18 lutego 2020 roku społeczność uczniowska wraz z całą Radą Pedagogiczną uczciła rocznicę wybuchu największego polskiego zrywu niepodlegościowego jakim było powstanie styczniowe 1863 roku.
W ramach obchodów młodzież klasy I TZ technik hotelarstwa przygotowała pod kierunkiem Pana Rafała Taglewskiego przy współpracy Pana Mirosława Ziębińskiego i Pani Doroty Rajko  prezentację multimedialną prezentowaną 30 stycznia  br. uczniom naszej szkoły w trakcie przerw. 
Pani Justyna Kołecka wraz z grupą młodzieży przygotowała gazetkę okolicznościową przed biblioteką szkolną oraz umożliwiła odbycie żywej lekcji historii literatury polskiej, której przewodnim wątkiem była insurekcja styczniowa 1863 roku.
W ramach zajęć z historii i historii i społeczeństwa Pan Grzegorz Wojtasiak prezentował poprzez debatę historyczną i prezentację multimedialną wieloaspektowy wymiar wydarzeń lat 1863-64 co spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
W ramach godziny z wychowawcą uczniowie odbyli i będą dalej to realizować wycieczki w miejsca związane z powstaniem styczniowym na terenie Kutna.
Cenną inicjatywą Starostwa Powiatowego w Kutnie okazał się konkurs wiedzy historycznej o Powstaniu Styczniowym w dniu 11 lutego 2020 roku, w którym uczniowie naszej szkoły w składzie Erwin Duczyński, Klaudiusz Słobodzian i  Bartek Dryński pod opieką Pana Rafała Taglewskiego reprezentowali społeczność Troczewskiego mogąc zaprezentować swoje umiejętności i wiadomości, wykazując się znajomością historii regionu kutnowskiego.

autor: Mirek  2020-02-19        Skomentuj 0

157 rocznia wybuchu Powstania Styczniowego
W dniu 16 lutego 2020r. delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie: chorąży pocztu: Grala Tomasz ucz. kl. II BS –magazynier – logistyk, asysta pocztu: Kinga Dyjecińska ucz. kl. IV TZ –technik hotelarstwa, Karolina Rytczak ucz. kl. IV TZ –terminale i Szubka Anna ucz. kl. I TZ żug uczestniczyli w powiatowych obchodach 157 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinnie 17:00 Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu z udziałem pocztów sztandarowych szkół podległych starostwu, przybyłych gości i władz powiatowych. Po Mszy świętej uczestnicy wraz z mieszkańcami udali się pod pomnik upamiętniający Powstańców Styczniowych w celu złożenia kwiatów przez gości i delegacje biorących udział w obchodach. Opiekun: Leon Wieczorek

autor: Mirek  2020-02-17        Skomentuj 0

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W E-SPORCIE
Nasza drużyna została zgłoszona na

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W E-SPORCIE

w składzie:
Bartosz ,,Łakomy Bartosz” Mikołajczyk
  Dawid ,,SZADI” Szadkowski
  Kacper ,,Vegi” Dolatowski
  Kacper ,,MICHU” Michalski
  Szymon ,,LookS” Kacprowicz

autor: Mirek  2020-02-15        Skomentuj 0

Walentynki w "Troczewskim"
Z okazji Dnia Zakochanych uczniowie klasy IV TZ technik hotelarstwa oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla wszystkich nie lada niespodziankę. Imprezę rozpoczął pokaz najbardziej romantycznych strojów ( I miejsce – kl. I TZ 4 technik hotelarstwa, II miejsce – kl. IV TZ technik hotelarstwa). Rozstrzygnięty został ogłoszony kilka dni temu konkurs plastyczny (I miejsce Zuzanna Filipiak – kl. III TZ technik hotelarstwa, II miejsce – Helena Filipiak – II TZ terminale, III miejsce – Zuzanna Kaczmarek – I TZ 4 technik hotelarstwa). Chętni mogli wziąć udział w quizie walentynkowym, odpowiadając na pytania związane z dzisiejszym świętem (I miejsce – Szymon Ambroziak, Julita Cieślińska z IV TZ technik hotelarstwa, II miejsce - Mikołaj Miklas i Adrian Pawlak z II TZ terminale). Na zwycięzców czekały nagrody w postaci…voucherów na zwolnienie z odpytywania na dowolnej lekcji, przełożenie terminu sprawdzianu dla całej klasy lub deser McFlurry w Restauracji McDonald’s> Zabawę zakończył konkurs dla par „Jak dobrze mnie znasz?”. Jak na szkołę z tradycjami gastronomicznymi przystało nie mogło się obejść bez walentynkowych słodkości – ciasteczkowych serduszek dla każdego. Dzisiejsza szkolna impreza nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pani Kariny Karasińskiej-Pirowskiej i wielu innych nauczycieli, którzy przyczynili się do tego, by ten szczególny dzień upłynął w tak radosnej atmosferze.
autor: Karolina  2020-02-14        Skomentuj 0

Walentynki już w piątek!!!
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem ogłasza :
1. Konkurs na najbardziej romantyczny strój walentynkowy (para lub jedna osoba).
2. Konkurs na najlepszą walentynkową pracę plastyczną pt. "Miłość" (technika dowolna). Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek 14 lutego 2020 r. Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursach. Na uczestników czekają nagrody!

autor: Karolina  2020-02-11        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl