piątek, 23 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3346138
Dzisiaj: 646
IP: 3.237.186.116

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Piernikowe warsztaty
Dnia 15.12.2016 r. młodzież kl. II ZSZ kucharz pod opieką pani Emilii Durki gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie. Dzieci dekorowały pierniki, używając kolorowych, smacznych lukrów i rożnego rodzaju posypek. Jedynym ograniczeniem była tylko wyobraźnia najmłodszych. Dzieci bawiły się fantastycznie i miło spędziły czas, a przy okazji powstały smaczne dzieła sztuki.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-19        Skomentuj 0

Udział uczennic w konkursie" Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego"
15 grudnia 2016 r. z Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach odbyła się XV edycja konkursu "Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego". Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. I TZ hotel - Agata Gierańczyk i Justyna Pasiewicz oraz z kl. III TZ hotel - Paulina Puchalska. Żadna z dziewcząt nie zdobyła tytułu, ale najważniejsze, że podjęły próbę połamania piór i po raz kolejny zmierzyły się z zawiłościami naszego języka.
autor: Karolina  2016-12-15        Skomentuj 0

III miejsce naszych uczniów w pokazie gotowania z Jakubem Kuroniem
W ramach projektu PL 13 ,,Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" 13 grudnia 2016 roku w Restauracji ,,Elida" w Kutnie odbył się pokaz gotowania zdrowych potraw regionalnych z Mistrzem Kulinarnym Jakubem Kuroniem. Organizatorem pokazu było Starostwo Powiatowe w Kutnie. Do udziału w pokazie kulinarnym zgłosiło się 5 drużyn z powiatu kutnowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Adrianna Pęgowska i Arkadiusz Jóżwiak z kl. I ZSZ kucharz oraz Monika Domżał z kl. II TZ żug, nad którymi opiekę sprawowała pani Joanna Andrzejewska. Młodzież przygotowała terrinę z kurczaka z żurawiną, purée z ziemniaków z musztardą francuską oraz kaszę orkiszową. Jury doceniło nasze danie i przyznało uczniom III miejsce, za które uczestnicy otrzymali medale oraz nagrody. Gratulujemy!
Galeria
autor: Karolina  2016-12-14        Skomentuj 48

Świąteczne przygotowania z "Troczewskim"
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 10 grudnia 2016 r. młodzież "Troczewskiego" zaoferowała klientom galerii Marcredo Center Kutno warsztaty cukiernicze i dekoratorskie. Najmłodszym mieszkańcom naszego miasta zaproponowano ,b>lukrowanie pierników, ozdabianie choinek i wykonywanie kartek świątecznych. Podążającym za trendami w modzie zaprezentowano najmodniejszą w tym sezonie świąteczną aranżację stołu wigilijnego w kolorze pudrowego różu oraz czerni. Zorganizowano również pokaz składania serwetek w świąteczne wzory. Niewątpliwą atrakcję stanowiły wypiekane na miejscu ciasteczka owsiane, których aromat towarzyszył wszystkim klientom Marcredo. Zwolennicy zdrowego odżywiania mogli degustować świeże soki z owoców oraz smoothies owocowo - warzywne sporządzane na miejscu. Dla tych, którym święta spędzają sen z powiek, serwowano mrożoną kawę, ponadto zaprezentowano synchroniczny pokaz barmański wraz z degustacją koktajli. Wszystkie osoby, które odwiedziły tego dnia stoisko szkoły, mogły podziwiać piernikowe domki wykonane przez uczniów naszej szkoły pod bacznym okiem nauczycieli. Świąteczna akcja w Marcredo Center to kolejna forma współpracy "Troczewskiego" ze środowiskiem lokalnym.
 Galeria
autor: Karolina  2016-12-12        Skomentuj 90

"Troczewski" z patronatem Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu
W dniach 8-10 grudnia 2016 r. wzięliśmy udział w XV Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych Gwiazdka 2016, który odbył się w Poznaniu, ale to nie był jedyny cel naszej wizyty w tym mieście. Nawiązaliśmy również partnerską współpracę między naszą szkołą i Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii. Porozumienie odebrali nasi uczniowie: Kacper Andrzejczak z kl. I TZ żug i Patrycja Ślebocka z kl. I ZSZ jako państwo Troczewscy. W ramach umowy młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych, wykładach i kołach naukowych prowadzonych przez pracowników uczelni. Patronat dotyczy również realizacji wspólnych projektów przez uczniów i studentów, organizowania wykładów, sympozjów i obozów naukowych oraz uczestnictwa szkoły i uczelni w imprezach okolicznościowych. Klasy objęte patronatem mogą bez ograniczeń korzystać z zasobów Biblioteki Uczelni. Ważnym punktem porozumienia jest pomoc w organizowaniu praktyk zawodowych dla uczniów. Jesteśmy przekonani, że forma współpracy nawiązana w ramach patronatu przyczyni się do rozwoju młodzieży i przełoży się na lepsze wyniki naszych uczniów oraz na świadome podjęcie decyzji o wyborze uczelni wyższej.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-12        Skomentuj 7

Pokaz Stołów Wigilijnych w Poznaniu
W dniach 8-10 grudnia 2016 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się XV Ogólnopolski Pokaz Stołów Wigilijnych Gwiazdka 2016, którego celem jest prezentacja kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku w konkursie uczestniczyło 19 wystawców z różnych regionów Polski (Szczecin, Lidzbark Warmiński, Tczew) oraz Europy (Hiszpania, Ukraina, Białoruś, Rosja). Na pokazie nie zabrakło naszej szkoły, którą reprezentowali: Aleksandra Basińska i Daria Wesołowska z kl. II TZ żug, Patrycja Ślebocka z kl. I ZSZ kucharz i Kacper Andrzejczak z kl. I TZ żug pod opieką pani Moniki Ziębińskiej i pani Joanny Andrzejewskiej. Konkurs polegał nie tylko na przygotowaniu stoiska, ale również na wykonaniu w ciągu 3 godzin tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych. Młodzież przygotowała: amoniaczki, keks, kulebiak, sałatkę śledziową oraz pierogi z kaszą gryczaną i karpiem, które cieszyły się dużą popularnością. Niestety, mimo dużego zaangażowania młodzieży, nie zdobyliśmy żadnej nagrody. Rekompensatę stanowiły dla nas pokazy, które miały miejsce w czasie pokazu Gwiazdka 2016: barmański, carvingu oraz kulinarny "Top Chef" z Ukrainy.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-12        Skomentuj 0

Obsługa gastronomiczna uroczystości z okazji 85-lecia działalności MiPBP w Kutnie
Z okazji 85-lecia działalności Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie dnia 9 grudnia 2016 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbył się uroczysty jubileusz z udziałem bibliotekarzy i zaproszonych gości. Wśród nich nie zabrakło byłych pracowników i dyrektorów placówki, władz samorządowych i wojewódzkich, a także licznych przyjaciół i współpracowników instytucji. Zadaniem uczniów naszej szkoły była obsługa gastronomiczna tej ważnej uroczystości. Młodzież kl. IV TZ żug pod opieką pani Marioli Dębowskiej i pani Moniki Gasik wykazała się precyzyjnym nakryciem stołów i perfekcyjną obsługą zaproszonych gości. Warto wspomnieć o poczęstunku, który został przygotowany pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych. O dekorację zadbała pani Karina Karasińska-Pirowska, która tym razem przedstawiła świąteczny wystrój stołów w kolorze bladego różu i czerni. Dla uczniów biorących udział w obsłudze była to okazja, by wykazać się umiejętnościami nabytymi na zajęciach obsługi konsumenta, a dla naszej szkoły kolejna możliwość, by zaprezentować się w środowisku lokalnym.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-11        Skomentuj 0

Wizyta gimnazjalistów z Ostrów
9 grudnia br. naszą szkołę odwiedziła 36 – osobowa grupa gimnazjalistów z Ostrów wraz z opiekunami. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych prowadzonych przez p. S. Buczkowską i p. Emilię Durkę. Zwiedzając szkołę, gimnazjaliści uzyskali wiele informacji na temat kierunków kształcenia i tajników poszczególnych zawodów w „Troczewskim”. Uczestniczyli w lekcji języka angielskiego prowadzonej przez p. D. Maj oraz w lekcji języka angielskiego zawodowego prowadzonej przez p. M. Nowak – Kaczorkiewicz. Koleżanki i koledzy z Ostrów obejrzeli film o szkole, prezentację multimedialną odzwierciedlającą działania, osiągnięcia i sukcesy uczniów i nauczycieli. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz baristyczny przygotowany pod kierunkiem p. E. Żydowo.
Gimnazjalistom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania w „Troczewskim”.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-10        Skomentuj 0

Zmagania w ortografią
9 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie odbyła się V edycja Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty Kutnowskiego”, w którym udział wzięło 35 uczniów z gimnazjów i szkół średnich całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Puchalska z kl. III TZ hotel oraz Agata Gierańczyk i Justyna Pasiewicz z kl. I TZ hotel. Mimo zaciętej walki, żadnej z dziewcząt nie udało się zdobyć głównej nagrody, ale cieszymy się, że zechciały stawić czoła zawiłościom ortograficznym i interpunkcyjnym języka polskiego i życzymy połamania piór na kolejnym dyktandzie – już za kilka dni w Krośniewicach.
autor: Karolina  2016-12-09        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl