sobota, 31 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3357913
Dzisiaj: 219
IP: 35.170.78.142

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Występ Pauliny Puchalskiej w MONIN Cup Junior
Dnia 1 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie odbyła się IV Gala Finałowa corocznego konkursu MONIN Cup Junior. Z całej Polski 28 uczniów z 28 szkół zmierzyło się w kategorii Long Drink, przygotowując koktajle zgodnie ze swoimi autorskimi recepturami z wykorzystaniem produktów MONIN. Naszą szkołę reprezentowała Paulina Puchalska z kl. III TZ - technik hotelarstwa. Był to pierwszy występ Pauliny. Ten pierwszy, najtrudniejszy krok Paulina postawiła pewnie, chociaż droga nie była łatwa, a konkurencja na wysokim poziomie. Paulina zajęła 12. miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przed nią dużo ćwiczeń, bo tylko ciągłe doskonalenie umiejętności prowadzi do mistrzostwa. Przygotowaniem uczennicy do zmagań konkursowych zajęła się p. Ewa Żydowo.
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Andrzejki w "Tęczy"
W dniu 30 listopada dziewczęta z kl. I TZ hotel, I TZ żug oraz III TZ żug przygotowały zabawę andrzejkową dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza". Oprócz tradycyjnych wróżb i zabaw dzieci zostały poczęstowane pysznymi ciastami i słodyczami. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w przygotowanie imprezy, przynosząc produkty do zrobienia ciast, piekąc je oraz prowadząc zabawy dla dzieci.
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Piernikowe warsztaty w przedszkolu
Dnia 1 grudnia 2016 r. uczniowie "Troczewskiego", pod opieką pani Emilii Durki i pani Sylwii Buczkowskiej, odwiedzili dzieci z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 "Jarzębinka" w Kutnie. Przeprowadzili tam warsztaty pt. "Piernikowe Słodkości". Maluchy wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w lukrowaniu ciasteczek piernikowych. Uczniowie kl. II ZSZ kucharz byli mile zaskoczeni taką współpracą i z radością patrzyli na przedszkolaków ze smakiem konsumujących zrobione przez siebie ciasteczka.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Wyróżnienie dla Klaudii Barylskiej w konkursie recytatorskim
1 grudnia 2016 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Twórczości Mniej Znanej "Słowa jak promienie...", którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu. Celem konkursu była popularyzacja twórczości mniej znanej (poezji i prozy), rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich młodzieży, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Uczennica klasy I TZ żug - Klaudia Barylska - zaprezentowała się przed szanownym jury, recytując fragment powieści "Niebo jest wszędzie" Jandy Nelson, za co otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
autor: Karolina  2016-12-01        Skomentuj 0

III Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
28.11.2016 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali III Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły.
W zawodach wzięło udział 30 uczniów klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.
Wśród dziewcząt:
I miejsce zajęła Justyna Matusiak TZ-hotel
II miejsce Patrycja Dębska III TZ-hotel
III miejsce Aleksandra Lewandowska I ZSZ - kucharz

Wśród chłopców po zaciętej walce:
I miejsce zajął Konrad Derucki I TZ - terminale,
II miejsce Konrad Błaszczyk IV TZ - hotel
III miejsce Eryk Filipiak III TZ - żywność.
 Galeria
autor: Mirek  2016-12-01        Skomentuj 0

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły dla gimnazjalistów
Dnia 25.11.2016 r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora szkoły dla gimnazjalistów. W sportowej rywalizacji uczestniczyli uczniowie ze szkół w Krośniewicach, Dąbrowicach oraz Ostrów.
Wśród dziewczyn:
I miejsce zajęła Kotlińska Katarzyna (Dąbrowice)
II miejsce Dagmara Lewandowska (Dąbrowice)
III miejsce Natalia Nalberczyk (Ostrowy)
Wśród chłopców:
I miejsce: Grabski Sebastian (Dąbrowice)
II miejsce: Miłosz Wojtalik (Ostrowy)
III miejsce: Jarka Kacper( Dąbrowice)
Organizatorem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego pod kierownictwem p. Roberta Kaźmierczaka.
Po zakończonym turnieju młodzież zwiedziła mury naszej szkoły oraz miała okazję poznać kierunki kształcenia. Na gimnazjalistów czekał ciepły posiłek przygotowany przez uczniów III ZSZ kucharz pod kierownictwem p. Moniki Gasik. Galeria
autor: Mirek  2016-12-01        Skomentuj 0

Spotkanie absolwentów
30 listopada br. w naszej szkole odbyło się  organizacyjne spotkanie grupy absolwentów. Jego celem było zainicjowanie działań związanych z powołaniem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół  Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie. Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, dziękując absolwentom za przybycie i wsparcie inicjatywy, przedstawiła zakres działań związanych z planowanym przedsięwzięciem. Zebrani zapoznali się z projektem Statutu Stowarzyszenia przygotowanym przez absolwentkę i nauczycielkę - panią Aleksandrę Szymczak. Wkrótce zostaną podjęte następne działania związane z  rejestracją Stowarzyszenia.Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, pełnej sympatycznych refleksji i wspomnień z lat szkolnych. Absolwenci z nostalgią przypominali swoich wychowawców i nauczycieli, czas nauki i szkolnych przyjaźni.
Wszystkich absolwentów naszej szkoły serdecznie zapraszamy do współpracy.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-01        Skomentuj 0

„Zielona willa doktora Troczewskiego”
6 grudnia - uroczyste otwarcie Eko-pracowni
"Zielona willa doktora Troczewskiego"
   Nasza Eko-pracownia została wyposażona w nowe pomoce dydaktyczne, które codziennie wykorzystujemy na lekcjach biologii.   Przypominamy, że w dniu 20 września 2016 roku Zarząd Powiatu podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umowę na dofinansowanie realizacji zadania: Utworzenie Eko-pracowni „Zielona willa doktora Troczewskiego” w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, w ramach konkursu na dotację z dziedziny Edukacja Ekologiczna „Nasza Eko-Pracownia”. Całkowita wartość zadania wyniosła: 30 895,00 zł, w tym dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi: 26 215,00 zł (dotacja). http://www.zainwestujwekologie.pl/
autor: Mirek  2016-11-30        Skomentuj 0

Sleeveface, czyli "ubierz się w książkę"
Sleeveface to typ fotografii, która przedstawia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki lub płyty część ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne, czasem śmieszne, połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Celem inicjatywy jest oczywiście promocja czytelnictwa. Po obejrzeniu sfotografowanej okładki sięgnijcie po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia.
U nas modelkami były uczennice z klasy I i IV TZ technik hotelarstwa: Klaudia Kucharska, Klaudia Bentryn, Paulina Konwerska, Paulina Kolińska, Julita Cieślińska, Marta Krajewska, Magda Świerczyńska i Klaudia Wiśniewska.
Akcję zorganizowała p. M. Ledzion. Zdjęcia wykonał p. B. Kisielewski
Galeria
autor: Mirek  2016-11-30        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl