piątek, 23 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3346149
Dzisiaj: 657
IP: 3.237.186.116

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Młodzież na spektaklu "Pokolenie 1920"
Dnia 23 listopada 2016 r. 47 uczniów (z kl. I TZ hotel, II TZ hotel, II TZ kelner i IV TZ kelner) skorzystało z zaproszenia wrocławskiego Teatru ARTENES i uczestniczyło w spektaklu zatytułowanym "Pokolenie 1920". Charakteryzując pokolenie Kolumbów, artyści wykorzystali teksty: Juliusza Słowackiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz biografie bohaterów "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Tak opisują swój spektakl twórcy z teatru ARTENES: „Bohaterowie sztuki, są młodymi ludźmi którzy, po klęsce wrześniowej nie pozostają bierni i przyłączają się do ruchu oporu. Akcje bojowe i straty wśród przyjaciół nadają z czasem ich walce cechy osobistego rewanżu. W łapance Krzysztof zostaje pojmany przez Niemców. Pomimo cierpień wytrzymuje przesłuchania, po których zostaje wywieziony do obozu koncentracyjnego. Po wkroczeniu na ziemie polskie Armii Czerwonej, bohaterowie nie składają broni. Kontynuują walkę, tym razem z okupantem komunistycznym. Wraz z upływem czasu i krzepnięciem sytuacji politycznej w Europie, powoli znika nadzieja na wywalczenie wolności dla ojczyzny. Pozostaje jedynie poczucie własnej godności, honor i wierność przysiędze...” http://www.artenes.pl/repertuar/pokolenie-1920.html Bardzo ważna tematyka, sugestywne środki wyrazu i patriotyczny przekaz sprawiły, że młodzież oglądała spektakl z dużym skupieniem. Wyjście do Kutnowskiego Domu Kultury zorganizowała pani Małgorzata Gładysiak, a opiekę nad uczniami sprawowały panie Małgorzata Ledzion i Karolina Charążka.
autor: Karolina  2016-11-23        Skomentuj 0

Uratuj życie, przecież masz to we krwi
Troczewski oddaje krew. W dniu 21.11.2016 r. od godz. 10.30 uczniowie naszej szkoły oddawali krew - ratując życie.
Galeria
autor: Mirek  2016-11-23        Skomentuj 0

Udział uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka"
23 listopada 2016 r. o godz. 9.00 uczennica kl. I TZ hotel, Paulina Konwerska, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” zorganizowanym po raz ósmy przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie umiejętności uczniów, ale również popularyzacja i pogłębienie wiedzy o języku polskim. Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski. Paulina rozwiązywała test konkursowy składający się z pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz zwięzłej części opisowej. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone do dnia 31 marca 2017 r.
autor: Karolina  2016-11-23        Skomentuj 0

Lotnisko bez tajemnic
W dniu 22 listopada 2016 r. uczniowie klasy I TZ terminale oraz I TZ żug pod opieką p. E. Olejniczak, p. A. Szymczak i p. M. Ziębińskiego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Łodzi. Program wycieczki obejmował przede wszystkim zwiedzanie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta. Uczniowie mieli możliwość: - przejść kontrolę bezpieczeństwa, - poznać zasady funkcjonowania lotniska, - zapoznać się z obsługą magazynu cargo, - odbyć przejażdżkę lotniskowym autobusem, - obejrzeć lądowanie i start samolotu, - poznać specyfikę pracy służb lotniskowych, m.in. Lotniskowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Lotniska, Straży Granicznej. Niezapomniane wrażenia zapewnił wykwalifikowany przewodnik, który opowiedział o pracy w porcie, zaprezentował ciekawostki niedostępne na co dzień dla pasażerów oraz zapewnił mnóstwo atrakcji. Zwieńczeniem wycieczki był seans filmowy 3D "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" w kinie Cinema City.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-22        Skomentuj 0

Lekcja muzealna na temat kuchni kazachskiej
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy IV TZ żug uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat kuchni kazachskiej. Prowadzący - Wasilij Dworecki opowiadał o potrawach i zwyczajach w Kazachstanie. Zaprezentował kazachską kuchnię jako mieszankę smaków wszystkich grup etnicznych, które mieszkają na obszarze tego ogromnego kraju. Znajdziemy tu więc zarówno barszcz i pierożki, gruzińskie chaczapuri (zapiekany placek z serem) czy japońskie sushi i kirgiski pilaw (inna nazwa – gotowany w bulionie ryż z dodatkiem baraniny i ostrych przypraw). Jednak najważniejszym daniem jest zdecydowanie beszbarmak, oznaczający dosłownie „pięć palców” – w tym wypadku sposób, w jaki powinno się spożywać to specyficzne danie (całą dłonią, bez użycia sztućców – nawet w restauracji!). Czym jest kazachsko-kirgiski przysmak? W wielkim skrócie - beszbarmak to gotowana baranina i/lub konina podawana ze specjalnym kwadratowym makaronem. Danie to zarezerwowane jest tylko na specjalne okazje, takie jak: święta, wesela czy urodziny. Trudno w Środkowej Azji o ciekawszy napój niż kumys czy szubat. Kumys to musujący alkohol przyrządzany z mleka klaczy, który stanowi niebywałą gratkę dla turystów spragnionych oryginalnych trunków. Szubat wytwarzany jest ze sfermentowanego mleka wielbłądzicy. Niekiedy oba te napoje przygotowuje się z mleka jaka, osła, owcy lub krowy. Tubylcy wierzą w lecznicze właściwości swoich produktów regionalnych. Kumys zawiera bowiem witaminy z grupy A, B1, B2, B12, D, E i C. Lekcja wzbudziła tak duże zainteresowanie, że z przyjemnością uczestniczyć będziemy w podobnych spotkaniach z kuchniami świata.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-22        Skomentuj 0

Za nami kolejny kawowy piątek!
W związku z dużym zainteresowaniem wrześniową akcją "Dzień chłopca przy aromacie kawy", w miniony piątek pani Ewa Żydowo razem z uczennicami z klasy II TZ kelner zorganizowała akcję "Kawa na bis". Aromat kawy espresso, americano i latte już od rana unosił się w całej szkole. Nawet najwięksi smakosze kawy mogli więc znaleźć coś dla siebie. Jak zwykle największym powodzeniem cieszyło się espresso ze spienionym mlekiem z odrobiną karmelu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu akcja i nie ostatnia podróż w inspirujący świat kawy.
autor: Karolina  2016-11-21        Skomentuj 75

Paulina Puchalska stypendystką Prezesa Rady Ministrów
21 listopada 2016 r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. W gronie wyróżnionych znalazła się Paulina Puchalska - uczennica klasy III Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa. W imieniu Pani Premier dyplomy wręczył wicewojewoda łódzki - Karol Młynarczyk. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest corocznie dla młodzieży szczególnie uzdolnionej. Otrzymuje je uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem, zdobywając przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. W programie uroczystości znalazł się wykład „La tomatina - matematyka w bitwie pomidorowej” oraz prezentacja Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji - „Bijemy rekordy, czyli 835 km na jednym litrze paliwa" i samochód na energię słoneczną. Paulinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Galeria
autor: Karolina  2016-11-21        Skomentuj 0

Otrzymaliśmy tytuł "Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy"!
3 listopada 2016 r. zakończył się trwający siedem miesięcy Ogólnopolski Konkurs pod nazwą "Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy", którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku pracy. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszy etap polegał na zgłoszeniu przez szkołę swojego przedstawiciela, który w okresie od 15 kwietnia do 15 czerwca 2016 r. miał ukończyć w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Koordynatorem tych działań była pani Emilia Durka. Drugi etap polegał na realizacji określonych zadań:
1. Zorganizowanie w szkole spotkania lub cyklu spotkań z lokalnymi pracodawcami – Czego od nas oczekuje rynek pracy i jak sprostać tym wymaganiom?
2. Przeprowadzenie we wszystkich klasach sondażu na temat: ,Jakie predyspozycje i umiejętności zawodowe są szczególnie pożądane przez pracodawców, którego efektem będą wykonane plakaty i/lub prace publicystyczne.
3. Przeprowadzenie w szkole konkursu, podczas którego uczniowie będą mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami zawodowymi.
4. Spotkanie z doradcą zawodowym na temat kompetencji personalno-społecznych przydatnych w poszukiwaniu i utrzymaniu pracy.
5. Jakie możliwości zatrudnienia mam po skończeniu szkoły? – dokonanie rozeznania rynku pracy poprzez przeprowadzenie analizy ofert pracy w okolicznych Urzędach Pracy, w Internecie i ogłoszeń w lokalnej prasie.
6. Zorganizowanie wycieczki o tematyce zawodowej do okolicznych zakładów pracy.
7. Przeprowadzenie szkolnego konkursu, którego motywem przewodnim będzie: Moja wymarzona praca. Forma do wyboru: praca plastyczna, literacka lub publicystyczna.
8. Zorganizowanie w szkole Dnia Kształcenia Zawodowego z udziałem zaproszonych uczniów z okolicznych gimnazjów, podczas którego uczniowie szkoły zaprezentują swoje umiejętności zawodowe.
9. Zorganizowanie spotkania z rodzicami uczniów, podczas którego szkoła zaprezentuje podjęte działania w celu dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów rynku pracy.
Powyższe zadania realizowane były przez wyznaczonych nauczycieli, a ich zwieńczeniem było otrzymanie tytułu "Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy", z którego jesteśmy bardzo dumni.
autor: Karolina  2016-11-20        Skomentuj 0

Szkolenie dla uczniów Techników Hotelarskich i Gastronomicznych
16 listopada uczniowie klas: III TZ żug, III TZ kelner, III TZ hotel oraz IV TZ żug, IV TZ kelner, IV TZ hotel uczestniczyli w szkoleniu pod nazwą "Technologie utrzymania czystości w obiektach hotelowych i gastronomicznych".
Prowadzący, mgr inż. Adam Góra, w formie wykładu zapoznał słuchaczy z nowoczesnymi, profesjonalnymi technikami i technologiami utrzymania czystości.
Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia:
1. Czynniki decydujące o jakości sprzątania - koło Sinnera.
2. Przepisy formalno-prawne dotyczące preparatów chemicznych.
3. Dokumentacje technologiczne i bezpieczeństwa w obiekcie hotelarskim i gastronomicznym.
4. Praca z koncentratami – systemy dozowania.
5. Procedury pracy.
6. Technologie utrzymania czystości w obszarach:
a) pokoju hotelowego,
b) toalet ogólnodostępnych,
c) ciągów komunikacyjnych i pomieszczeń ogólnodostępnych (sal konferencyjnych),
d) restauracyjnych - sal konsumpcyjnych,
e) kuchenno-gastronomicznych (eksploatacja zmywarek gastronomicznych).
7. Wymogi HACCP.
8. Bezpieczeństwo w procesach sprzątania.
9. Ekologia. Oprócz wykładu szkolenie obejmowało również pokazy i ćwiczenia.
Młodzież otrzymała imienne certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach.
Organizatorem spotkania była pani Beata Michałkiewicz 
Galeria
autor: Karolina  2016-11-17        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl