środa, 21 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3343629
Dzisiaj: 587
IP: 3.210.201.170

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Spotkanie ze studentami z WSTiH z Gdańska

18 kwietnia 2016r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa  z Gdańska. Studenci zaprezentowali atrakcyjną ofertę uczelni i nowe kierunki kształcenia  w nowym roku akademickim  na Wydziale Turystyki, Rekreacji i Ochrony Zdrowia. Studia w WSTiH w Gdańsku  dają także możliwość ukończenia kursów specjalistycznych  pokrewnych z turystyką, hotelarstwem i gastronomią np. menedżer gastronomii i hotelarstwa, baristy, consierge, sommelira, odnowy biologicznej.

Galeria
autor: Mirek  2016-04-23        Skomentuj 0

Stypendium
autor: Mirek  2016-04-18        Skomentuj 0

Zdobywamy nowe kwalifikacje
W dniach 15- 17 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 młodzież zdobywała dodatkowe kwalifikacje uczestnicząc  w kursie barmańskim level A. Zajęcia prowadził Master Bartender z Poznańskiej Akademii Barmanów pan Dariusz Kosiorek. Program kursu jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Uczestnicy każdego dnia po zajęciach teoretycznych przystępowali do części praktycznej. Wykonywali short, long drinki. Nie brakło też cobblerów wykonywanych wg własnej receptury i dekorowanych zgodnie z pomysłem każdego ucznia. Egzamin teoretyczny i praktyczny okazał się łatwy dla pilnej i przesympatycznej grupy młodych barmanów.  Certyfikat Barmana Pierwszego Stopnia trafił do rąk wszystkich uczestników szkolenia. Nadmienić należy, że certyfikaty są także wydawane w języku angielskim. Od 12 lat współpracujemy z Poznańską Akademią Barmanów. Pan Dariusz Kosiorek zapewnia wysoki poziom szkoleń. Jego profesjonalizm powoduje, że staje się on autorytetem dla młodzieży  w zakresie barmaństwa.
Młodzi barmani to:
•    Marika Melson
•    Aleksandra Szałkowska
•    Ewelina Sosnowska
•    Sandra Kozak
•    Małgorzata Rucińska
•    Piotr Marciniak
•    Mateusz Ciszewski
•    Mateusz Nowicki
Gratulujemy i życzymy sukcesów w miksowaniu.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-17        Skomentuj 0

IV Regionalny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej
W dniu 15 kwietnia 2016 r. uczennice klasy II i III TZ – technik hotelarstwa: Paulina Puchalska, Klaudia Mazurek i Daria Szałańska pod opieką p. Aleksandry Szymczak reprezentowały szkołę w IV Regionalnym Konkursie Wiedzy Hotelarskiej organizowanym przez Zespół Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Ekonomicznych im. W. Grabskiego w Łodzi.
autor: Mirek  2016-04-17        Skomentuj 0

II Szkolne Potyczki Barmańskie
II Szkolne Potyczki Barmańskie
Wrażenia i emocje towarzyszyły uczestnikom II Szkolnych Potyczek Barmańskich zorganizowanych 14 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. Patronat nad  konkursem objęła Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego reprezentowana przez panią Mariolę Grodnicką   oraz Poznańska Akademia Barmanów i pan Dariusz Kosiorek. Nad całością przygotowań i przebiegiem konkursu czuwała pani Ewa Żydowo. W barmańskich zmaganiach uczestniczyło jedenaścioro zawodników, których zadaniem było przygotowanie short drinka bezalkoholowego według  własnej receptury oraz dekoracja:
1.    Michał Michalski
2.    Karolina Krygier
3.    Mateusz Czarnota
4.    Ewa Markiewicz
5.    Adrianna Pawlak
6.    Sebastian Antczak
7.    Paweł Żurawicz
8.    Arkadiusz Witkowski
9.    Mateusz Ciszewski
10.  Patryk Górecki
11.   Aleksandra Kaźmierczak
Zawodnicy mieli do opracowania autorską recepturę short drinka bezalkoholowego. Po odprawie prowadzonej przez pana Dariusza Kosiorka uczestnicy przygotowali  dekoracje drinków według własnych pomysłów. Zawodnicy startowali zgodnie z wylosowaną kolejnością.  Oceny techniki pracy uczestników dokonywał Master Bartender Dariusz Kosiorek. Ocena wyglądu, aromatu i smaku dokonana była metodą włoską ( jawną) przez komisję degustacyjną w składzie:
1) Pani Mariola Grodnicka z ARRK SA
2) Pani Katarzyna Brauer z Hotelu Rondo
3) Pan Robert Kaźmierczak

Wyniki były na bieżąco wprowadzane do systemu komputerowego  i wyświetlane widzom.  Sekretariat konkursu prowadzili Monika Wróblewska i Marcin Zamerski. Obsługę techniczną zapewniły uczennice  Natalia Turczak, Paulina Darmach, Marzena Śliwicka. Po występach uczestników Mateusz Cywka z kl. IV TZ technik hotelarstwa przedstawił krótki pokaz umiejętności barmaństwa w stylu flair.Karolina Krygier przygotowała i  przedstawiła   technikę Jagerbomb. Prowadzący Monika Wróblewska i Marcin Zamerski przeprowadzili wśród widowni quiz z zakresu wiedzy barmańskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody wręczone przez sponsorów. W II Szkolnych Potyczkach Barmańskich I miejsce  zajął Arkadiusz Witkowski z klasy III ZSZ kucharz ( drink o nazwie Wschód Słońca), II miejsce - Karolina Krygier z klasy IV TZ kelner (drink Dangerous Stuff), III miejsce - Patryk Górecki z klasy I TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych. Poziom konkursu był wyrównany. Występującym towarzyszyły emocje. Widownia wspierała uczestników gromkimi brawami i udziałem w towarzyszącej szrankom zabawie.
Gratulujemy pani Ewie Żydowo i  wszystkim występującym. Byliście wspaniali! Występ uczestników konkursu przed całą szkołą – to dopiero wyzwanie….
Daliście sobie radę.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-15        Skomentuj 0

Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Piłce Nożnej
12. kwietnia 2016 r. odbył się Turniej finałowy zawodów w piłce nożnej dziewcząt rozgrywanych w ramach "Licealiady". Nasza drużyna wśród ośmiu szkół zajęła trzecie miejsce.
Wyniki naszej drużyny:
ZSZ Nr 2 - Żychlin 10-1
ZSZ Nr 2 - ZS Nr 1 1-1
ZSZ Nr 2 - ZS Nr 3 0-1
ZSZ Nr 2 - PUL     6-0
Skład naszej drużyny:
Angelika Sobczak, Martyna Podorska, Magdalena Tadeusiak, Edyta Ślebocka, Weronika Oczkowska, Justyna Matusiak, Natalia Kuśmider, Klaudia Bentryn, Justyna Staszewska, Małgorzata Włodarczyk, Dominika Pałka. Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-04-14        Skomentuj 84

Program profilktyczny
 W kwietniu 2016 r., w naszej szkole klasy pierwsze - TZ kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i ZSZ kucharz uczestniczyły w programie edukacyjnym "ARS, czyli jak dbać o miłość?", który stanowi część projektu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania uzależnienie od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. Program jet realizowany w ramach zajęć z wychowawcą i lekcji biologii.
autor: Bartek  2016-04-13        Skomentuj 0

Wybieramy najfajniejsze szkoły w powiecie kutnowskim 2016!

Wybieramy najfajniejsze szkoły w powiecie kutnowskim 2016!

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego w Kutnie

autor: Adam  2016-04-12        Skomentuj 0

Uczniowie z Troczewskiego na inauguracji sezonu baseballowego
     10.04.2016 roku uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli, obsługiwali dwa stoiska gastronomiczne na inauguracji sezonu baseballowego STALI Kutno. Przeciwnikiem Mistrza Polski z zeszłego sezonu był beniaminek Piraci Władysławowo. Pierwsze stoisko oferowało sportowcom oraz kibicom przepyszne ciasto oraz gorącą kawę i herbatę. Na drugim stoisku znajdowała się tzw. gorąca gastronomia, na której można było odnaleźć ulubione gorące potrawy. Wśród nich dużą popularnością cieszyła się zupa grochowa, a uwieńczeniem ciepłych potraw była kaszanka oraz kiełbaska z grilla. Za przygotowanie i obsługę gastronomiczną imprezy odpowiedzialni byli uczniowie i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Zawodowych  Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-11        Skomentuj 73


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl