środa, 14 listopada 2018
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2401610
Dzisiaj: 185
IP: 54.91.203.233

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Zakończenie nauki ZSZ kucharz małej gastronomii
W dniu 15.06.2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia nauki ZSZ-kucharz małej gastronomii. Rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego.Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która w swym wystąpieniu pożegnała młodzież kl. II ZSZ oraz przekazała życzenia sukcesów i pomyślności na dalszej drodze ich życia. Podobny charakter miało wystąpienie przedstawicielki Samorządu uczniowskiego, uczennicy kl. III TZ-technik hotelarstwa, Iwony Pedy. Odpowiedzią na wzruszające i mądre słowa Dyrekcji oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego były również ujmujące słowa uczennicy kl. I ZSZ-kmg. Po chwilach wzruszenia Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk przy pomocy wychowawcy kl. II ZSZ pana Adama Flisiuka, wręczyła Absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, nagrody oraz dyplomy. Klamrą zamykającą uroczystość był program artystyczny w wykonaniu uczniów kl. III TZ-organizator usług gastronomicznych pod opieką pani Elżbiety Golis oraz kl. I ZSZ kucharz małej gastronomii pod opieką pani Kariny Karasińskiej-Pirowskiej. Część artystyczna przypadła do gustu zebranym, a w szczególności naszym drogim Absolwentom którzy okazywali owacje na stojąco. Na zakończenie uczniowie kl. I ZSZ kmg. wręczyli swym starszym kolegom i koleżankom drobne upominki.

autor: Lewandowski  2012-06-19        Skomentuj 0

Światowy Dzień Krwiodawcy
14.06 obchodzimy ŚWIATOWY DZIEń KRWIODAWCY. Bardzo prosze wszystkich uczniów o włączenie sie w obchody tego dnia. Wystarczy założyć podkoszulke z napisaną swoją grupą krwii. (Markerem lub farbą) Dla osób, które będą chodzić w takiej podkoszulce słodkie niespodzianki.Opiekun SK PCK
autor: Lewandowski  2012-06-06        Skomentuj 0

Dzień "Szkoły bez przemocy"
"Kibicuję Fair Play" to hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia "Szkoły bez przemocy" - święta wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowaniu szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.5 czerwca w "Troczewskim" w ramach obchodów Dnia "Szkoły bez przemocy" odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Trójek Mieszanych. Rozgrywki promowały ideę bezpiecznego kibicowania i zasad fair play.Przed meczem finałowym zgromadzeni kibice usłyszeli pogadankę na temat czystej sportowej rywalizacji oraz brali udział w konkursie wiedzy na temat Euro 2012. Zwycięzcą Turnieju została drużyna klasy II TZ - technik hotelarstwa.Koodrynatorem rozgrywek sportowych był pan prof. Robert Kaźmierczak i nauczyciele wychowania fizycznego.Wcześniej, w czasie przerw uczniowie i nauczyciele otrzymywali przygotowane specjalnie na ten dzień okolicznościowe plakietki. Na korytarzu zawisły gazetki ścienne na temat fair play i Dnia "Szkoły bez przemocy" oraz Mistrzostw Euro 2012.W organizację obchodów tego święta aktywnie włączyli się uczniowie kl. II TZ technik technologii żywności i III TZ technik hotelarstwa pod kierunkiem p. prof. Bartosza Kisielewskiego i p. prof Roberta Kaźmierczaka.

autor: Bartek  2012-06-05        Skomentuj 0

Święto Patrona Szkoły
1 czerwca 2012 roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zaproszony gość - prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej pan Marek Wójkowski wygłosił wykład na temat życia i działalności doktora Troczewskiego. Uroczystość uwieńczył program artystyczny ku czci doktora Antoniego Troczewskiego w wykonaniu uczniów kl. I TZ-technik hotelarstwa oraz kl. I TZ-technik organizator usług gastronomicznych pod opieką pani Doroty Rajko i pani Beaty Michałkiewicz. Po wspaniałej części artystycznej, pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak ogłosiła wyniki konkursu wiedzy o życiu i działalności Patrona Szkoły: - I miejsce klasa I TZ-technik hotelarstwa: Katarzyna Wiankowska -II miejsce klasa I ZSZ-kucharz małej gastronomi: Renata Zawiślak -III miejsce klasa I TZ-technik organizator usług gastronomicznych: Dominika Kolińska Gratulujemy naszym zwycięzcom. Pamięc Patrona Szkoły uczcili również uczniowie klasy III TZ-kucharz pod opieką wychowawcy pana Rafała Taglewskiego, składając wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową budynku szkoły w dniu 31 maja 2012 roku na godzinie z wychowawcą. 1 czerwca 2012 o godzinie 8:40 uczniowie klasy III TZ-kucharz złożyli kwiaty na grobie doktora Troczewskiego.
autor: Lewandowski  2012-06-05        Skomentuj 0

01.06

01.06 Zamierzamy odwiedzić małych pacjentów kutnowskiego oddziału dziecięcego. W wiązku z tym zwracamy się z prośbą o przynoszenie:

 - Zabawek

- Książeczek

- Kolorowanek

- Kredek

- Słodyczy

- ITP.

Przynoszone dary prosze przekazywać do:

- p. Agnieszki Mularczyk - opiekuna SK PCK

- p. Aleksandry Tondyry-Plewy - opiekuna SK Caritas

autor: Lewandowski  2012-05-28        Skomentuj 0

Młodziezowy Rajd Pieszy

W dniu 17 maja 2012r. uczniowie klas I i III TZ - technik hotelarstwa uczestniczyli w XIX Młodzieżowym Rajdzie Pieszym organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Tegoroczny rajd odbył się pod hasłem 40-lecia działalności Towarzystwa. Uczniowie wraz z opiekunem p. A. Szymczak zwiedzali miejsca i zabytki na terenie Kutna związane z historią i działalnością TPZK.

Na zakończenie rajdu odbył się konkurs wiedzy o działalności Towarzystwa. Uczeń kl. III TZ - technik hotelarstwa Michał Pawlak zajął III miejsce. GRATULUJEMY !!!

 

autor: Lewandowski  2012-05-25        Skomentuj 0

Akcja Kwiodawstwa

W dniu 17 maja w godz. 10.30-13.00 odbędzie się akcja krwiodawstwa w ambulansie przy szkole (ul. Dąbrowskiego)

autor: Lewandowski  2012-05-11        Skomentuj 0

Apel z okazji Święta Narodowego 3 Maja

Dnia 30. kwietnia 2012r. odbył sie apel szkolny, który rozpoczął program artystyczny z okazji Święta Narodowego 3 Maja, przygotowany przez uczniów kl. III TZ kucharz pod kierunkiem p. R. Taglewskiego i kl. II TZ technik technoligii żywności pod kierunkiem p. R. Kaźmierczaka. Nasi koledzy i koleżanki przybliżyli nam wydarzenia 1791r. , tak ważne w dziejach naszego narodu i ojczyzny, upamiętnili także znaczenie Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Do istoty symboli narodowych odwołała sie również w swym wystąpieniu Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, która przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat dni wolnych od zajęć dydaktycznych w maju.

Pani wice dyrektor podała bieżące komunikaty oraz wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursach organizowanych na terenie szkoły i poza nią. 

autor: Lewandowski  2012-05-02        Skomentuj 0

KLASY MATURALNE
W dniu 27 kwietnia 2012r. o godzinie 11.45 odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i hymnem narodowym. Następnie miało miejsce wystąpienie dyrekcji szkoły pani Urszuli Macioszczyk, przedstawiciela Rady Rodziców, przedstawicieli klas maturalnych oraz Samorządu Uczniowskiego. Pani dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy uczniom oraz listy gratulacyjne przybyłym rodzicom. Dużo emocji wzbudziło wśród absolwentów klas maturalnych przyznanie honorowych nagród w postaci Antośków, które zgodnie z tradycją naszej szkoły można otrzymać jako dowód uznania za osiągnięcia w kategoriach: najlepszy uczeń, najwyższa frekwencja, mistrz w zawodzie, najlepszy czytelnik, najlepszy sportowiec, działalność społeczna. Następnym etapem programu, bardzo uroczystym i wzruszającym było ślubowanie absolwentów, którzy z wielką powagą i odpowiedzialnością recytowali słowa ślubowania. Uczniowie klasy III TZ technik hotelarstwa pod kierunkiem wychowawczyni, pani Aleksandry Szymczak, przygotowali dla swoich starszych kolegów program artystyczny, który spodobał się wszystkim. Uwieńczeniem uroczystości stało się wręczenie świadectw ukończenia szkoły, na które nasi tegoroczni maturzyści oczekiwali aż 4 lata.  

autor: Adam  2012-05-02        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl